دسترسی سریع
معرفي واحد بورس كالا


شرکت کارگزاری بانک سامان (سهامی خاص) به عنوان یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار، کالا، و انرژی از بدو تاسیس سازمان بورس (سال 1346) فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش سهام توسط محمودکریشچی آغاز نمود و در تاریخ سوم خرداد 1372 در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری با نام شرکت کارگزاری کریشچی (سهامی خاص) به ثبت رسید.

پس از سال‌ها فعالیت مداوم و موفق شرکت در بازار سرمایه، با خرید سهام عمده شرکت کارگزاری توسط بانک سامان، نام شرکت از دیماه سال1382 به شرکت کارگزاری بانک سامان (سهامی خاص) تغییر یافت، لذا با این مقدمه، سابقه فعالیت این کارگزاری به سال 1346 بر می‌گردد. در طی این سال‌ها، با تمام فراز و نشیب‌های موجود، کارگزاری بانک سامان به لطف خداوند و تکیه بر تجربه مدیران و اعتماد مشتریان خود توانسته است همواره در مسیر رشد و پیشتازی در عرصه‌های نوین، گام‌های موثری بر دارد.

این شرکت افتخار دارد جزو اولین شرکت‌های کارگزاری بود که اقدام به ارائه خدماتی همچون: ایجاد تالار اختصاصی معاملات اوراق بهادار، سرویس معاملات آنلاین و اینترنتی نمود و اولین سامانه انجام معاملات با استفاده از مرکزتماس و راه‌اندازی اولین باشگاه مشتریان در صنعت کارگزاری توسط این شرکت کارگزاری صورت پذیرفت. حضور در نمایشگاه‌های متعدد مرتبط و ده‌ها نمونه دیگر حاکی از این است که همواره پیشتازی در ارائه خدمات نوین، بالا بردن سطح کیفی خدمات و گسترش دامنه فعالیت‌ها از جمله مهمترین اهداف مدیران شرکت بوده، که این امر در سایه تلاش مداوم پرسنل مجرب شرکت امکان‌پذیر شده است. همین امر در نهایت موجب شد که شرکت موفق به دریافت گواهینامه‌های مدیریتی ایزو، تضمین کیفیت خدمات و در نهایت کسب رتبه (الف) از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال 1391 و کسب نشان طلایی،نوآوری در صنعت کارگزاری و بورس و همچنین اخذ گواهینامه تضمین کیفیت خدمات (SQA ) از سوی اتحادیه اروپا در سال 1392 شود. این کارگزاری با توجه به سابقه فعالیت 2ساله خود در بورس کالا، موفق شد در اولین رتبه‌بندی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، رتبه (ب) را کسب نمایدو در تازه ترین تقاضای رتبه بندی،انتظار کسب رتبه (الف) در بورس کالا را نیز دارد.

به صورت خلاصه، سابقه شرکت کارگزاری بانک سامان به شرح زیر می باشد:

1346

ü      آغاز فعالیت کارگزاری کریشچی به عنوان اولین کارگزاری صنعت کارگزاری

1372

ü      ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها با نام کارگزاری کریشچی

1382

ü      راه اندازی سامانه معاملات اینترنتی به عنوان یکی از کارگزاران پیشرو در این زمینه

ü      راه اندازی تالار اختصاصی معاملات سهام به عنوان یکی از پیشگامان

ü      ایجاد شبکه یکپارچه حسابداری در شرکت کارگزاری

ü      تغییر نام شرکت کارگزاری کریشچی به شرکت کارگزاری بانک سامان با خرید سهام عمده شرکت توسط بانک سامان پس از ده سال فعالیت موفقیت آمیز جناب آقای کریشچی

1388

ü      تغییر مدیریت شرکت کارگزاری بانک سامان از جناب آقای کریشچی به جناب آقای مهرآور

1389

ü      راه اندازی سامانه معاملات برخط به عنوان یکی از پیشگامان راه اندازی این سامانه

ü      تاسیس شعبه مشهد

1391

ü      دریافت مجوز فعالیت در بورس کالا

ü      دریافت مجوز فعالیت در معاملات آتی سکه

ü      راه اندازی سامانه معاملات تلفنی (Callcenter ) به عنواناولین کارگزاری با حضور مدیر عامل سازمان بورس

ü      کسب رتبه الف از سوی سازمان بورس واوراق بهادار

ü      تاسیس شعبه زنجان و کیش و شعبه دوم مشهد

ü      کسب رکوردهای پیاپی در حجم معاملات برخط در بین کارگزاران به صورتی که شرکت همواره جزو 5 کارگزار برتر در این زمینه قرار داشته است

1392

ü      کسب رضایتمندی بالای مشتریان درنظرسنجی پایان سال1392

ü      شروع فعالیت حرفه ای در بورس کالا و کسب رتبه ی 29 در بین 107 کارگزار در پایان اولین سال فعالیت حرفه ای

ü      افزایش بیش از 5 تا 10برابری میانگین گردش مالی مشتریان (با تمرکز بر مشتریان حقیقی) در طول سال 92 در حوزه‌ی بورس اوراق بهادار نسبت به سال 91

1393

ü      رشد چشمگیر رتبه شرکت از رتبه 40 در سال 91 تا رتبه 19 در سال 92 و رتبه 16 در سال 93 و 94

ü      حضور چشمگیر در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه برای سومی 1393

ü      انتخاب مدیریت شرکت کارگزاری بانک سامان جناب آقای مهرآور به عنوان مدیر شایسته ملی

ü      کسب رتبه (ب) واحدکالا در اولین رتبه‌بندی کارگزاری در بورس کالا از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار1394

ü      کسب رتبه 15 از نظر ارزش کل معاملات در بورس کالا

ü      کسب رتبه 10 در معاملات آنلاین آتی سکه

ü      تقاضا رتبه‌بندی مجددکارگزاری جهت دریافت رتبه (الف)

سابقه فعالیتکارگزاری در حوزه صنعت و پتروشیمی:

کارگزاری بانک سامان در سال 1392 موفق به دریافت مجوز فعالیت در رینگ پتروشیمی از سازمان بورس اوراق بهادار گردید و در این مدت موفق به همکاری با شرکتهای خریدار مواد پتروشیمی از جمله : شرکت الیاف گستر یزد، شرکت ایران و غرب، فرین نایلون، اسفنج ارمغان، سپر ابرآسیا، ....  شده است.همچنین، این شرکت کارگزاری کارگزار مشاور عرضه و پذیرش و کارگزار فروش شرکت‌های فعال در حوزه نفت نظیر پتروشیمی تندگویان، شرکت قیر آکام، شرکت صنایع قیر مجد تبریز، شرکت عایق بام باستان، و شرکت چتر بام عایق و ریونیز را داشته است.

تعداد دفاتر داخل کشور:

تعداد دفاتر شرکت کارگزاری 7 دفتر می باشد که 5 دفتر کاری در سطح شهرستان‌ها و 2 دفتر درتهران ( دفتر اوراق بهادار ، دفاتر بورس کالا و انرژی )

تعداد نمایندگی های داخل کشور

تعدادنمایندگی های داخل کشور 10 نمایندگی می‌باشد.